מתזים

החברה מתקינה ומתחזקת באופן שוטף מערכות מתזים מגוונות ובתי משאבות.

פעילות המחלקה:

  • בדיקות ספיקה ולחצי מים ברשת העירונית כולל הגשת גרף אופיין לרשויות הכיבוי.
  • ייעוץ ותכנון מערכת מתזים ע"י מהנדס עפ"י תקן ישראלי 1596 ובאישור מכון התקנים.
  • התקנה והקמת מערכות מתזים סטנדרטיות ומערכות ייחודיות כגון: פריאקשן, הצפה, קצף ועוד.
  • התקנה והקמת מערכת הגברת לחץ, מאגרי מים ובתי משאבות (דיזל-חשמל-ג'וקי).
  • בדיקה, בקרה ותחזוקה לכל סוגי מערכות המתזים ולבתי משאבות הכולל ביצוע טיפול מונע למשאבת דיזל (החלפת שמנים, פילטרים וכו')
  • הגשת דו"חות בדיקה מפורטים כנדרש בתקם על ידי טכנאים מוסמכים.

מתזים

מתזים לכיבוי אש מכונים גם ספרינקלרים. הם מרכיב חיוני במערכות מיגון אש. הם נועדו לזהות ולשלוט אוטומטית על שריפות במקומות שונים על ידי שחרור מים או חומרי כיבוי אחרים על האזור הפגוע. המתזים מכילים ראשי ממטרות שמוצאים מים במקרה של שריפה. ראשי הממטרות לרוב מותקנים על התקרה ומחוברים לרשת של צינורות מלאים במים או בחומר כיבוי אש אחר. כאשר מתרחשת שריפה, החום מהאש גורם להפעלת ראש הממטרה, ומים משתחררים אל האש, וכך בעצם ניתן לנטרל או למזער את האש.

מהן המטרות של התקנת מתזים?

מתזים לכיבוי אש נועדו לדכא במהירות שריפות ולמנוע את התפשטותן, להפחית את הסיכון לפציעה או נזק לרכוש. הם יעילים בשליטה על שריפות בשלבים הראשונים שלהם, לפני שיש לשריפה סיכוי לגדול ולגרום לנזק משמעותי. מערכות מתזים לאש נדרשות לרוב על פי חוקי בנייה ותקנות במבני מסחר ומגורים, לרבות בתי מלון, בתי חולים, בתי ספר ובניינים רבי קומות. בנוסף לכך, התקנת מתזים לכיבוי אש יכולה להוביל להורדת עלויות הביטוח לבעלי הבניינים. חברות הביטוח לרוב מעניקות הנחות לבניינים שבהם מותקנות מערכות ספרינקלרים לכיבוי אש, שכן הם נחשבים כפחות מסוכנים ופחות צפויים לנזקי שריפה משמעותיים. זה יכול לספק חיסכון משמעותי בעלויות לבעלי הבניין, מה שהופך אותם להשקעה נבונה במונחים של בטיחות ויתרונות כספיים כאחד. בסך הכל, מטרת התקנת ספרינקלרים לכיבוי אש היא לספק שיטה יעילה ואמינה להגנה מפני אש שיכולה לסייע בהגנה על מבנים, דיירים ורכוש מפני ההשפעות ההרסניות של שריפות.

האם נדרש לתחזק את המערכת?

בדיקה ותחזוקה שוטפת של מתזים לציוד כיבוי הם קריטיים כדי להבטיח שהם במצב עבודה תקין ומוכנים לביצוע במקרה של שריפה. מערכות ספרינקלרים לכיבוי אש צריכות להיות מותקנות, נבדקות ומתוחזקות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים כדי להבטיח שהן מתוכננות, מותקנות ומתוחזקות בהתאם לקודים והתקנים הרלוונטיים. בחברת ע. מועטז תוכלו למצוא את כל הציוד הנדרש לכיבוי אש, וכן כל השירותים האפשריים במקום אחד: תחזוקה, התקנה ובדיקות, תוך קבלת שירות אישי ומקצועי על ידי הצוות הרחב המיומן שלנו.

מערכות ספרינקלרים

מערכות ספרינקלרים

התקן הישראלי מחייב התקנת מערכת ספרינקלרים אוטומטית במבנים ציבוריים, חניונים תת קרקעיים ועוד מבנים ועסקים שיש להחזיק בהם ציוד לכיבוי אש על מנת לשמור על ביטחונם של השוהים בהם. בשל היעילות והחסכון האפשרי במניעת שריפה, התקנת מערכות ספרינקלרים מומלצת גם לעסקים ולמבנים שאינם מחויבים להחזיק במערכות אלה לפי התקן. וכן עבור עסקים ומפעלים שעובדים עם חומרים דליקים.

יתרונות מערכות ספרינקלרים

מערכות ספרינקלרים מציעות יתרונות רבים בכל הנוגע לבטיחות אש. בראש ובראשונה, הם יעילים להפליא בדיכוי מהיר של שריפות, מה שיכול להפחית משמעותית את כמות הנזק ועלול להציל חיים. על ידי שחרור אוטומטי של מים או חומרי כיבוי אחרים, מערכות ספרינקלרים יכולות להגביל את התפשטות הלהבות ולהכיל את האש עד להגעת הכבאים. משמעות הדבר היא כי נזקי רכוש ואובדן מצטמצמים, והסיכויים לפציעות או הרוגים מצטמצמים. יתרון מרכזי נוסף של מערכות ספרינקלרים הוא שהן יכולות לפעול ללא תלות בהתערבות אנושית. בניגוד למטפים או זרנוקים מסורתיים, המחייבים שמישהו יהיה נוכח ויפעיל אותם ידנית, ספרינקלרים יכולים לזהות שריפות ולפעול באופן אוטומטי. המשמעות היא שגם אם אף אחד לא נוכח כשפורצת שריפה, מערכת הספרינקלרים עדיין יכולות לדכא את הלהבות ולמזער את הנזק. לבסוף, מערכות ספרינקלרים יכולות לעזור להוזיל את עלויות הביטוח לבעלי ומנהלי בניינים. חברות ביטוח רבות מציעות תעריפים מוזלים עבור מבנים בהם מותקנות מערכות ספרינקלרים, היות והן נתפסות כאמצעי מיגון אש אמין ויעיל. בנוסף, במקרה של שריפה, ההפסדים והנזקים בדרך כלל נמוכים בהרבה עם מערכות ספרינקלרים, מה שאומר שגם תביעות הביטוח נמוכות יותר והנזק שנגרם למקום הוא קטן יותר.

חשיבותן של מערכות אלו

מערכות ספרינקלרים הן מרכיב חיוני בבטיחות אש ויכולות להציע יתרונות משמעותיים מבחינת הפחתת נזקי רכוש, הצלת חיים והוזלת עלויות הביטוח. בעלי ומנהלי מבנים צריכים לשקול לעבוד עם אנשי מקצוע מוסמכים להגנה מפני אש כדי לתכנן, להתקין ולתחזק מערכות ספרינקלרים שמתאימות לבניינים שלהם ועומדות בכל התקנות הרלוונטיים. חברת ע. מועטז מתקינה מערכות ספרינקלרים מתקדמות במבנים ועסקים על ידי מיטב אנשי המקצוע ובהתאם לתקנים.

מערכות כיבוי אש ספרינקלרים

מערכות כיבוי אש ספרינקלרים

מערכת כיבוי אש היא מערכת המורכבת מפונקציות שונות הפועלות יחד על מנת לאתר אש, להתריע על כך ולכבות אותה לפני שנגרם נזק. מערכות כיבוי אש ספרינקלרים הם אמצעי בטיחות חשובים המשמשים למניעה ולכיבוי שריפות במבנים. מערכות אלו נועדו לזהות ולדכא שריפות לפני שיש להן סיכוי להתפשט ולגרום לנזק או נזק משמעותי.

אופן הפעולה של מערכות כיבוי אש ספרינקלרים

מערכות כיבוי אש ספרינקלרים משתמשות בדרך כלל במים, קצף או כימיקלים אחרים לכיבוי שריפות. מערכות אלו נמצאות בדרך כלל בבניינים ולעתים קרובות מתוכננות להפעלה אוטומטית בתגובה לאזעקת אש או מערכת גילוי אש אחרת. מערכות ספרינקלרים, לעומת זאת, מתוכננות להתיז מים אוטומטית על האזור הפגוע כאשר מתגלה שריפה. מערכות אלו נמצאות בדרך כלל במבנים מסחריים ובמתקני תעשייה, ויכולות להיות יעילות מאוד במניעת התפשטות שריפות וגרימת נזק משמעותי.
כאשר מתחילה שריפה היא תיצור בדרך כלל חום ועשן שיעלו ויפעילו את מערכת הספרינקלרים. כל ראש ספרינקלר מתוכנן לפעול בנפרד, על סמך החום שנוצר מהאש. המשמעות היא שרק ראשי הממטרות הקרובים לאש יפעלו, ולא המערכת כולה. ברגע שראש ספרינקלר מופעל, הוא יתיז מים על האזור הפגוע, ויסייע בכיבוי האש ומניעת התפשטותה. לחץ המים וקצב הזרימה של מערכת הספרינקלרים מחושבים בקפידה על מנת להבטיח שהמים יסופקו בקצב המתאים לכיבוי השריפה. בנוסף לכיבוי השריפה, מערכות ספרינקלרים יכולות גם לסייע בקירור הסביבה, ולמנוע מהאש להתלקח מחדש או להתפשט. זה יכול להיות חשוב במיוחד במצבים שבהם השריפה ממוקמת ליד חומרים דליקים או סכנות אחרות.

מי נדרש בהתקנת מערכות כיבוי אש על פי התקן הישראלי

תקן 1596 עוסק בדרישות המינימום לשמירה על בטיחות במקרים של פריצת אש במבנים שונים. בהתאם לתקן, מרבית המבנים בישראל נדרשים להתקין מערכות כיבוי אש ומערכות נוספות תומכות. המבנים הנדרשים הם: עסקים במבנה משותף, בנייני משרדים, בנייני מגורים שהוקמו אחרי שנת 2010, בנייני מגורים בעלי חידוש תמא 38, בתים פרטיים, מרכזי מסחר מקורים, מפעלים, בתי מלאכה ותעשייה, חנויות מסחר, מרכולים וסופרים, מוסדות לימוד, פעוטונים וגני ילדים.
מערכות כיבוי אש ספרינקלרים הם מרכיבים קריטיים בכל תוכנית בטיחות אש, ויכולים לעזור להציל חיים ולמנוע נזק לרכוש במקרה של שריפה. חשוב לוודא כי מערכות אלו מותקנות, מתוחזקות ונבדקות באופן שוטף על מנת להבטיח את יעילותן במקרה של שריפה. בחברת ע. מועטז תוכלו לקבל ייעוץ והתקנה של מערכות כיבוי אש ספרינקלרים על ידי מיטב אנשי המקצוע המיומנים בתחום.

מתזים לכיבוי אש

מתזים לכיבוי אש

מתזים לכיבוי אש הם אמצעי בטיחות חשוב שיכול לסייע במניעת התפשטות שריפות וגרימת נזק משמעותי. מערכות אלו נמצאות בדרך כלל במבנים מסחריים, מתקנים תעשייתיים ומבנים אחרים בהם קיים סיכון גבוה לשריפה. מערכות מתזים לכיבוי אש מורכבות בדרך כלל מרשת של צינורות וראשי ספרינקלרים שנועדו להתיז מים אוטומטית על האזור הפגוע כאשר מתגלה שריפה. כל ראש ספרינקלר מתוכנן לפעול בנפרד, על סמך החום שנוצר מהאש. המשמעות היא שרק ראשי הממטרות הקרובים לאש יפעלו, ולא המערכת כולה.

סוגים שונים של מתזים לכיבוי אש:

ישנם מספר סוגים שונים של מערכות מתזים לכיבוי אש, כל אחת עם התכונות והיתרונות הייחודיים שלה. חלק מהמערכות מיועדות להיות רטובות, כלומר מים נמצאים כל הזמן בצנרת ומוכנים להזרמה במקרה של שריפה. מערכות אחרות מתוכננות להיות יבשות, כלומר הצינורות מתמלאים באוויר בלחץ או בחנקן עד להפעלת ראשי הממטרות, ובשלב זה משתחררים מים. וכן מערכות pre action המיועדות למקומות עם חומרים וציוד רגיש למים. בנוסף ליכולות הכיבוי שלהן, מערכות ספרינקלרים יכולות גם לעזור לקרר את האזור שמסביב, ולמנוע מהאש להתלקח מחדש או להתפשט. זה יכול להיות חשוב במיוחד במצבים שבהם השריפה ממוקמת ליד חומרים דליקים או סכנות אחרות.

מתז רטוב

הסוג הנפוץ ביותר של מתז לכיבוי אש הוא מתז רטוב. מערכת המכילה מתזים רטובים מורכבת מרשת של צינורות שמתמלאים כל הזמן במים ומחוברים לאספקת מים. כאשר מתגלה שריפה, החום מהאש יגרום להפעלת ראש הממטרות הקרוב לאש, ויאפשר למים לזרום בצנרת ולהתיז על האזור הפגוע. מערכות רטובות לכיבוי אש הן פופולריות מכיוון שהן פשוטות יחסית, אמינות וחסכוניות להתקנה ולתחזוקה. הן גם יעילות מאוד בכיבוי מהיר של שריפות ומניעת התפשטותן לאזורים אחרים בבניין. בסך הכל, מתזים לכיבוי אש הם אמצעי יעיל ואמין לכיבוי שריפות ולמניעת גרימת נזק. חשוב לוודא כי מערכות אלו מותקנות כראוי ומתוחזקות על מנת להבטיח את יעילותן במקרה של שריפה. חברת ע. מועטז מוסמכת לספק שירותי התקנה ותחזוקה של מערכות כיבוי אש, הכוללים את התקנתם ותחזוקתם של מתזים לכיבוי אש.

מתז רטוב

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

צרו קשר עכשיו

לחץ כאן לשיחת ייעוץ
1
Scan the code
היי,
כיצד נוכל לעזור לך?
Call Now Button דילוג לתוכן